Košík

Menu:

Komora

- kompóty, džemy, ovotely, pestá...

Rodinná firma

Len od slovenských pestovateľov

 

Bez Konzervantov – Chemikálií – Dochucovadiel

Tradičné receptúry

 

O nás...

V Petrovej, v okrese Bardejov, sa varia džemy a sterilizuje zelenina. Je to história posledných dvoch rokov. Varí sa aj ovotela . Čo to je ? Ak sa rozhodnete venovať trochu času týmto riadkom, dozviete sa viac. Zdravo, kvalitne a chutne

Rodinné podnikanie

Rodina Martinkova dospela k názoru, že chcú robiť veci, ktorým veria a majú ich radi. A to je pre nich hlavným hnacím motorom pri budovaní malej rodinnej firmy KOMORA, pomocou ktorej Vám chcú sprostredkovať pravé nefalšované chute ovocia a zeleniny v ich výrobkoch, do ktorých nepridávajú žiadne chemické prísady a konzervanty. Vyrábajú výlučne zo slovenských čerstvých surovín a tradičnými postupmi. Preto ich produkcia je sezónna.

 

Tradičné a moderné

Hoci s nápadom na vlastné podnikanie prišla  Emília, postupne ducha KOMORY nasali aj ostatní členovia rodiny, manžel Karol a dcéry Ivana a Kamila. Nastalo prepojenie tradičného sveta rodičov s moderným, inovatívnym svetom ich detí.  KOMORU odeli do farieb rodinného kroja. Zvolili šesť  základných skupín produktov, ktoré sú rozdelené podľa farieb krojovej stužky, ktorá sa svojim kvetinovým vzorom stala základom ich loga.

Vyrábajú džemy a lekváre, ovotely, kompóty, čili omáčku a kečup, sterilizovanú zeleninu a horčicu.

Modernejší  pohľad do výroby džemov a lekvárov priniesol trstinový nerafinovaný cukor, ktorý nahradil biely rafinovaný. A tiež pomer ovocia a cukru.

Ponuku džemov dopĺňajú spracovaním jahôd, marhúľ a broskýň. Pár kilometrov od ich prevádzky, vo Vyšnom Tvarožci, sa nachádzajú pestovatelia čučoriedok, ktoré kupujú pre ich produkciu. Sú čerstvé, bez chemických postrekoch a ručne zberané. Slivky a šípky sa spracovávajú do chuťovo neopakovateľných lekvárov, v ktorých dominuje chuť plodín a nie cukru.

Postupný prechod od tradičného k modernému sa odrazil aj vo výrobe ovotely. Čo to je ovotela ? Ovotela je nový názov pre ovocný krém. Je to pochúťka z ovocia, cukru a prírodného kakaového prášku, ktorá môže nahradiť nutellu. Áno, tí, ktorí majú intoleranciu na orechy, si môžu pochutnať na ovotele s jedinečnou chuťou.

V zeleninových produktoch, varených podľa rodinných receptov, taktiež využívajú čerstvé suroviny a prírodné koreniny. Ich úspešnou ponukou je lokálny produkt - pesto z medvedieho cesnaku, plný zelenej energie pre jarnú očistu organizmus.

Pôsobenie na trhu

KOMORA si zakladá na svojej kvalite, ktorá spočíva nielen v ručnej výrobe, ale aj v kvalitných vstupných surovinách. Keďže vyrába len z čerstvého ovocia alebo zeleniny, odmieta zmrazené alebo dlhodobo skladované, produkcia je v limitovaných edíciách. Ich ponuka sa musí sledovať priebežne,  pretože sa neustále dopĺňa o nové výrobky podľa dozrievania surovín, ktoré sa rýchlo míňajú.

Kvalitu podčiarkuje zvyšujúci sa záujem z kamenných obchodov, zameriavajúcich sa na slovenské  produkty s kvalitným zložením, ale aj bezobalové prevádzky, ktorých myšlienku veľmi podporujú.

Zero waste

Ekologický cit vyjadrujú aj tým, že výrobky z KOMORY sú balené len do sklenených pohárov, ktoré sa môžu v domácnosti ďalej využiť. Nepoužívajú plasty ani pri balení zásielok. Plánujú pripraviť  projekt na minimalizáciu tvorby odpadu, v ktorom bude prebiehať zber pohárov pre ich ďalšie využitie vo výrobe. Značku KOMORA prezentujú i cez textilné produkty ako sú nákupné vrecúška a tašky, ktoré sú z ľanu, prírodného materiálu, ktorý sa aj veľmi ľahko udržiava.

Tak to je  KOMORA, ktorá Vás pozýva oslavovať domácu tradíciu uchovávaním sezónneho ovocia a zeleniny.

Produkty od Komora

  • Zoradiť podľa:

Vyhľadať:

Kategórie:

Filtrovať podľa ceny:

Zobraziť len produkty s darčekom zadarmo:

Zobraziť len produkty s dopravou zadarmo:

Filtre:

Pridať hodnotenie
Vaše hodnotenie * :

Ako vyberáme dodávateľov do Kvalitova?

Na Kvalitove združujeme len výrobcov, ktorým stopercente veríme. Sú to ľudia, ktorí sú z rovnakých slovenských kostí ako my všetci.

Viac
image/svg+xml