Košík

Menu:

Modrá Púpava

- prírodná kozmetika zo srdca Slovenska

O nás...

Za značkou kozmetiky Modrá púpava stoja súrodenci Elena Krátka a Peter Virostko. Založili ju v roku 2012 a dnes fungujú ako rodinná firma v srdci Slovenska – Banskej Bystrici. Venujú sa výrobe prírodných krémov, pleťových olejov, bylinných balzamov a sér. V poslednom roku rozšírili svoj sortiment aj o prírodné dezinfekcie na ruky či výživové doplnky podporujúce zdravú krásu zvnútra.

Filozofické východisko a najväčšiu inšpiráciu majú súrodenci v hnutí Slow beauty. Všetko robia maximálne poctivo, dávajú si záležať na vysokej kvalite vstupných surovín, čerstvosti hotových výrobkov, a zároveň sa snažia o ekologickú udržateľnosť.

Ekológia

Výrobky sú plnené do tmavého skla, ktoré zachováva vysokú kvalitu rastlinných zložiek, a tiež je ako materiál 100%-ne recyklovateľné. Minimalistický dizajn dóz a fľaštičiek dopĺňajú farebné papierové krabičky z ekologického papiera (certifikát FSC), bez plastového poťahu na povrchu a bez použitia lepidla. Krabičky sa dajú ľahko zložiť a rozložiť, pričom z vnútornej strany je ich plocha využitá na informácie o použití výrobku, prípadne ďalšie tipy pre krásu.

Dizajn

Autorkou obalového dizajnu značky Modrá púpava je slovenská grafická dizajnérka Ivana Palečková. V súťaži  Národná cena za dizajn 2020 sa po nominácii dostal do užšieho finále v kategórii Obal a objekt. Dezinfekčné prípravky na ruky Dezira boli zase vyžiadané na tematickú výstavu „Design is now” organizovanú Slovenským centrom dizajnu v časoch 1. vlny pandémie Covid-19

Autentickosť výrobkov

Pre kozmetické prípravky značky Modrá púpava je typické prirodzené sfarbenie pochádzajúce z vlastnoručne pripravených extraktov z kvetov, plodov, či bylín a nerafinovaných organických olejov. Na rozdiel od vybielenej komerčnej kozmetiky nie sú z výrobkov odstránené rastlinné pigmenty, ktoré sú zároveň práve aj tými najúčinnejšími zložkami. ⁠


„Prírodná zelená, žltá, oranžová, červená… to všetko sú pestrofarebné dôkazy, že naše suroviny sú nabité chlorofylom, karoténmi, xantofylmi, antokyánmi... Či už je to granátové jablko, avokádo, hrozno, šípka, čučoriedka, nechtík, harmanček, rakytník, goji, praslička, červená alebo zelená riasa... – všetky tieto skvelé rastlinky prinášajú do výsledných prípravkov spolu s výživou pre pleť aj svoj farebný odtieň.
Každý rastlinný pigment je malým natívnym pokladom antioxidačného, protizápalového, či ochranného charakteru. Prirodzená farba našich prípravkov je tak dôkazom nielen ich autenticity, ale aj ich účinnosti.“

Zakladatelia:

RNDr. Elena Krátka je odborníčka na komplexnú prírodnú starostlivosť o pleť. Vývoju a výrobe kozmetiky predchádzala Elenina práca v zdravotníctve a akademická kariéra na banskobystrickej Fakulte prírodných vied. Tiež sa venuje aj osvete v oblasti udržateľnej prírodnej kozmetiky a propagácii trendu Nenáhlivej krásy na Slovensku.

Mgr. Peter Virostko sa zameriava najmä na optimalizáciu a inovácie (procesy, suroviny, technológie). Má zdravotnícke vzdelanie, ktoré si podľa potrieb praxe kontinuálne dopĺňa a prehlbuje. Sleduje aktuálne trendy, analyzuje ich potenciál, skúša a vyberá tie najsľubnejšie suroviny (napr. slimačí sekrét, mikroriasy, CBD) do kozmetických výrobkov

 

 

Produkty od Modrá Púpava

  • Zoradiť podľa:

Vyhľadať:

Kategórie:

Filtrovať podľa ceny:

Filtre:

Pridať hodnotenie
Vaše hodnotenie * :

Ako vyberáme dodávateľov do Kvalitova?

Na Kvalitove združujeme len výrobcov, ktorým stopercente veríme. Každý z nich je jedinečný svojim príbehom, produktami aj víziami, no všetkých spája odhodlanie a vysoké nároky na kvalitu.

Viac