Košík

Menu:

Moonlou

- štýlové dámske turbany

 

O nás...

Moje meno je Lujza. Milujem hory, cestovanie, dobrú kávu a jedlo.

Do sveta turbanov a šatiek ma uviedla alopécia, v dôsledku ktorej som prišla o vlasy na hlave. To bolo v roku 2018. S vlasmi sa začala strácať aj moja ženská identita a sebadôvera. Hľadala som vhodné pokrývky hlavy, ktoré by boli pohodlné a zároveň módne, aby som sa cítila opäť pekne a žensky. Viazala som si na hlavu šatky na rôzne štýly, aby som zakryla túto stratu. Šatky mi pomáhali cítiť sa normálne aj napriek tomu, že som vyzerala úplne inak v porovnaní s inými ženami naokolo. Stala sa zo mňa žena so šatkou na hlave, čo špecifikovalo moju identitu a stalo sa mojím osobným štýlom, vďaka ktorému ma každý spoznal. Hľadala som cesty, ako znovu získať moje dlhé vlasy späť. Bojovala som a absolvovala rôzne liečby. Potom som sa rozhodla alopéciu prijať a naučiť sa ju mať rada. Vycestovala som na Srí Lanku, kde som strávila 5 mesiacov. Tu som pomaličky nabrala energiu, fyzickú aj mentálnu a znovu začala veriť v samu seba. Stretla som sa s mnohými pozitívnymi reakciami na moje pokrývky hlavy, no cítila som, že stále tomu niečo chýba. Chcela som vytvoriť niečo praktické, pohodlné a zároveň štýlové pre každú ženu. A tak som sa rozhodla založiť vlastnú módnu značku s názvom moonlou.

A sme tu, milí priatelia. :)

Moonlou vzniklo v roku 2019 v miestnej krajčírskej dielni v Kolombe na Srí Lanke, počas môjho ozdravného pobytu. Moonlou sú turbany, čelenky a iné vlasové doplnky s originálnym dizajnom pre každú príležitosť. Značku som založila s cieľom šíriť to, čo som sa počas mojej cesty naučila- že dôležité je spoznať samu seba a prijať aj svoje nedokonalosti, že krása ženy pramení z jej vnútra, keď je spokojná a šťastná. A že vtedy, keď je sama sebou, je jedinečná.

Práve preto moonlou motivuje ženy k odvahe, oslavuje nedokonalosti a šíri myšlienku vnútorného šťastia a krásy. Pretože každá žena sa môže cítiť krásna vo svojej vlastnej koži. 

Turbany a šatky, ktoré u nás najdete sú určené pre všetky ženy aj s vláskami aj bezvláskov. Šijeme z mäkkých a pohodlných materiálov, aby ste sa cítili príjemne počas celého dňa. Dnes už vyrábame na našom Slovensku za pomoci šikovných lokálnych krajčírok.

Filozofia našej značky „Enjoy being you“ povzbudzuje ženy, aby boli samé sebou a cítili sa tak šťastné. 

S láskou, 

Lujza

 

Impact

Od začiatku malo moonlou za cieľ pomáhať a šíriť filozofiu, ktorá pramení z našej osobnej skúsenosti - straty vlasov (v dôsledku autoimunitného ochorenia alopécia). Moonlou je naša cesta ako pomocť ženám cítiť sa krásne a samé sebou. Ako ich motivovať k odvahe a láske k svojim nedokonalostiam.

Zároveň je značka odpoveďou na nedostatok pekných, pohodlných a funkčných pokrývok hlavy. Prostredníctvom nich sa snažíme šíriť vyššie spomenuté hodnoty a spájať ženy s rozličnými životnými príbehmi. 

Mnoho žien a detí s rôznymi estetickými alebo zdravotnými (ne)dokonalosťami riešia dnes rovnaké problémy - nájsť produkty, v ktorých sa budú cítiť pohodlne, prirodzene a krásne. Založením moonlou sme sa im rozhodli pomôcť.

Ženy Bezvlásky

Počas našej cesty sme sa stretli s mnohými ženami, ktoré o vlásky prišli v dôsledku rôznych ochorení  a vedeli sme sa vžiť do ich situácie.

V spolupráci s nemocnicami a ústavmi na Slovensku aj v Česku distribujeme turbany pre pacientky, ktoré si ich môžu vyskúšať a následne zakúpiť v nemocničných lekárňach. Spoluprácou so združeniami ako Amazonky, Liga proti Rakovine a Dobrý anjel sa snažíme motivovať ženy a poskytovať im pekné a funkčné pokrývky hlavy pre každú príležitosť. Naším cieľom je, aby sa cítili krásne a žensky aj v ťažších momentoch života. Aby sa mohli potešiť a ozdobiť. 

Vyvinuli sme nové prototypy výhradne pre Bezvlasky, ktoré poskytujú celodenný komfort a sú príjemné aj na citlivú pokožku. Viac z kolekcie nájdete priamo v sekcii Turbany pre Bezvlásky.

Deti Bezvlásky

Nielen ženy, ale aj deti sa potrebujú cítiť krásne a šťastne. Preto sme nadviazali spoluprácu s detskými nemocnicami na Slovensku, kde sa liečia onkologické detičky a rozhodli sme sa šíriť radosť aj medzi deťmi. Od roku 2020 šijeme pre detičky turbany, na ktoré nám prostredníctvom vašej kúpy na e-shope prispievate.

V roku 2020 sme darovali deťom na onkológii v Banskej Bystrici a v Bratislave vyše 200 turbanov. V roku 2021 pokračujeme v tejto iniciatíve a z každého vášho nákupu v moonlou e-shopeputuje 1€ na výrobu detských turbaníkov.

*Pri vybraných produktoch moonlou nájdete priamo informáciu, že týmto produktom podporujete výrobu turbanov pre deti bezvlásky.

Filozofia našej značky „Enjoy being you“ povzbudzuje ženy, aby boli samé sebou a cítili sa tak šťastné. 

Produkty od Moonlou

  • Zoradiť podľa:

Vyhľadať:

Kategórie:

Filtrovať podľa ceny:

Filtre:

Pridať hodnotenie
Vaše hodnotenie * :

Ako vyberáme dodávateľov do Kvalitova?

Na Kvalitove združujeme len výrobcov, ktorým stopercente veríme. Každý z nich je jedinečný svojim príbehom, produktami aj víziami, no všetkých spája odhodlanie a vysoké nároky na kvalitu.

Viac