Košík

Menu:

Včelobal

- 100% prírodné obrúsky

 

O nás...

Ručne vyrobené obrúsky z vosku od miestnych slovenských včelárov, jojobového oleja, živice a 100% BIO bavlny pod značkou Včelobal prináša na slovensko s jedinečnými dizajnami mladá partia z okolia Bratislavy. Včelobaly sú 100% prírodné obrúsky, ktoré neuvoľňujú žiadne škodlivé chemikálie, ich používaním znižujete množstvo plastov na skládkach aj v našich vodách. Kombinácia prírodných surovín s bavlnou umožňuje Včelobalom dýchať a tak zabezpečí, aby vaše jedlo zostalo dlhšie čerstvé.  Sú skvelou alternatívou k použitiu jednorazovej plastovej fólie. Sú opakovane použiteľné a ľahko sa čistia! Stačí ich utrieť alebo opláchnuť vlažnou vodou. Na konci svojho života sa Včelobal môže využiť ako súčasť vášho kompostu. Cieľom Včelobalu je poskytnúť produkty, ktoré urobia nielen radosť, ale skutočne nahradia more plastov v našich domácnostiach.

„Vo svete strojov a pásovej výroby  sme si našli cestu ako spomaliť a vytvoriť každý jeden výrobok ručne. Jeden po druhom.“

Poznáte to, dvaja slobodní a s túlavými topánkami... Boli to práve cesty po Slovensku a neskôr po iných kútoch sveta, ktoré výrazne ovplyvnili naše životy. Počas mesiacov strávených na bicykloch sme prechádzali krásnymi, no zúboženými miestami. Napriek našej snahe nenavštevovať turistické „hotspoty“ sme sa bez výnimky takmer všade stretávali s pozostatkami obalov z potravín, kozmetiky, pet fľašami – v tom lepšom prípade. Tie pekné miesta nám aj tak prirástli k srdcu a radi by sme sa vrátili a nevideli ich ešte viac spustošené. 

Včelobal vznikol spojením lásky k prírode a ručnej práci. V zime 2017 sme sa s chuťou pustili do výroby prvých kúskov. Keď sme mali pocit, že sa blížime k finálnemu Včelobalu, bolo načase rozšíriť túto vychytávku medzi kamarátov a rodinu. Úprimne nás veľmi milo potešil záujem a najmä podpora našich blízkych a priateľov, ktorí nám neraz pomáhali pri práci.

Veľmi nás teší záujem o Včelobaly, no hlavne sa tešíme koľkí z nás, na Slovensku, máme záujem chrániť životné prostredie.  Sme otvorení spolupráci a veľmi sa potešíme, ak tento príbeh posunie vaše myšlienky a sny vpred.

Bonus od nás pre vás: bezplatný ročný servis Včelobalov, teda ich opätovné prevoskovanie a orezanie, aby slúžili čo najdlhšie. 

Produkty od Včelobal

  • Zoradiť podľa:

Vyhľadať:

Kategórie:

Filtrovať podľa ceny:

Filtre:

Pridať hodnotenie
Vaše hodnotenie * :

Ako vyberáme dodávateľov do Kvalitova?

Na Kvalitove združujeme len výrobcov, ktorým stopercente veríme. Každý z nich je jedinečný svojim príbehom, produktami aj víziami, no všetkých spája odhodlanie a vysoké nároky na kvalitu.

Viac