Košík

Menu:

WAKIVAKY

- vaky, ruksaky, módne ľadvinky...

Pri nákupe nad 0€ u tejto značky získaš darček.

Upcyklujeme nevyužitý materiál

Šijeme v medzigeneračnom tíme

Udržateľnosť a štýl

Originálne kúsky

 

O nás...

WAKIVAKY je mladá slovenská značka s environmentálnym a sociálnym rozmerom. Špecializujeme sa na upcykláciu textilného odpadu, z ktorého vyrábame najmä vaky, tašky, ľadvinky, vaky na sedenie, ale aj darčekové a reklamné predmety pre firmy. Pracujeme v medzi-generačnom tíme, v ktorom dávame voľnosť kreativite a sebarealizácií každému, kto má záujem na projekte pracovať. Každý produkt značky WAKIVAKY má svoj vlastný príbeh a vytvára novú hodnotu namiesto odpadu.

Začali sme v roku 2014 ako študentský projekt na vysokej škole. Vďaka veľkému záujmu a podpore okolia sa tento projekt uchytil aj po škole a vznikol tak start up s pridanou hodnotou, postavený na princípoch cirkulárnej ekonomiky.  Okrem výroby sa venujeme aj edukatívnej činnosti. Robíme prednášky a workshopy na ekologické témy, organizujeme swapy a učíme tak ľudí a tiež firmy, ako kreatívne a udržateľne využiť ich odpad.

 

ENVIRONMENTÁLNY ROZMER

Recyklujeme odpadové materiály rôznych výrobných firiem na území Slovenska, najmä z automobilového a nábytkárskeho priemyslu. Materiál, ktorý tieto firmy vyradili, alebo označili ako odpad z výroby, má stále skvelé vlastnosti a dá sa použiť na ďalšiu výrobu. Bohužiaľ, je bežné, že často končí na skládkach alebo v spaľovniach. My mu však dávame doslova druhú šancu na život a vraciame ho späť do obehu v podobe originálnych a kvalitných produktov. Tento proces sa nazýva upcyklácia.

 
SOCIÁLNY ROZMER

Pracujeme v medzi-generačnom tíme, čo znamená, že medzi ľuďmi ktorí sa podieľajú na výrobe produktov WAKIVAKY sú aj dôchodcovia a ľudia zo znevýhodnených skupín. Každému členovi nášho tímu dávame možnosť na sebarealizáciu a tvorbu. A práve to je pridanou hodnotou našich produktov. Možno nie sú dokonalé, no sú šité s láskou. Veľký dôraz kladieme aj na funkčnosť a kvalitu.  

Produkty od WAKIVAKY

  • Zoradiť podľa:

Vyhľadať:

Kategórie:

Filtrovať podľa ceny:

Filtre:

Pridať hodnotenie
Vaše hodnotenie * :

Ako vyberáme dodávateľov do Kvalitova?

Na Kvalitove združujeme len výrobcov, ktorým stopercente veríme. Každý z nich je jedinečný svojim príbehom, produktami aj víziami, no všetkých spája odhodlanie a vysoké nároky na kvalitu.

Viac